Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
26 Ekim 2011 - 04:30

Elektroterapi(tens-diyadinami ve interferens akımları)fizik tedavi yöntemlerinden en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

     Kireçlenme vakalarında elektroterapi dışında başka fizik tedavi yöntemleri de vardır. Omurgalar arasında bulunan disklerin sinirler üzerinde olan basısını ortadan kaldırmak amacıyla traksiyon tedavisi önerilmektedir. 
    
Manyetik alan tedavisi , kireçlenmeye bağlı ağrı, hareket zorluğu ve oluşabilecek şekil bozukluklarına karşı önerilen etkin bir tedavi seçeneğidir.
     Bunun yanı sıra tüm osteoartrit olgularında ultrason, diz ve kalça kireçlenmelerinde kısa dalga diyatermi bazı omurga sorunlarında yüzeyel ısıtıcı olan infraruj veya sıcak benzer paketler fizik tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Ellerdeki kireçlenmelerde parafin veya fluidoterapi (sıcak kuartz kumu) tercih edimektedir. 
   

Aktif eklem hareketlerini yapmakta zorlanan bazı kireçlenme hastalarında pasif jimnastik yaptırır gibi eklemlere temposu ve gücünü ayarlayabileceğimiz motorize
cihazlar (CPM) kullanmaktayız.Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © kireclenme.net Tasarım : bayburt.net