Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
26 Ekim 2011 - 04:29

MASAJ rutin olmasa da bazı kireçlenme vakalarına yapılabilen bir tedavi yöntemidir. Mutlaka bu kararı hekimin vermesi gerekir.

     Eğer kendiliğinizden herhangi bir yerde masaj yaptırıyorsanız bunu mutlaka hekiminizle paylaşmalısınız. Zira bazen masaj olumlu değil olumsuz sonuçlara yol açabilir. Burada yapan kişinin yetersizliği kadar bazı hastalıklarda masajın sakıncalı olması da rol oynayabilir. 
    
Masajdan azami derecede yarar görülmesi için hem masörün hem de masaj yaptırana düşen bazı sorumluluklar vardır. Bu kuralları (yapılma yerinin ısısı, ışığı, hastanın aç veya tok oluşu, hastanın ve masaj yapanın uygulama sırasında konumları, uygulanma saati, uygulanan vücut alanında sorun olmaması vb) göz ardı etmek ciddi sorunlara yol açabilir.  Sonuç olarak masaj tedavisi kurallara uygun yapıldığında büyük ölçüde yarar görülen bir tedavi seçeneği olabilir.





Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © kireclenme.net Tasarım : bayburt.net