Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
26 Ekim 2011 - 04:30

Su içi egzersizler osteoartritli hastalar için çok faydalı ve zevklidir. Yüzmek, kalbi ve kasları güçlendirir, ağrıyan eklemleri rahatlatır. 24-25 derece su ideal sıcaklıktır. Kuşkusuz bu gibi egzersizleri su içinde yapmak dışarıda yapmaktan daha kolaydır.

Kireçlenme hastalarının bir kısmı bisiklete binmekten faydalanır. Fakat bu tercih hekimle paylaşılmalı ve onun önerileri dikkate alınmalıdır. Önerilen bisiklet, evde kullanılan bir egzersiz bisikleti veya dışarıda kullanılan bisiklet olabilir.
İlk anda dans etmek bir egzersiz olarak düşünülmez. Halbuki, dans iyi bir egzersiz seçeneği olabilir. Kuşkusuz egzersiz için sadece dans değil,  halk müziği eşliğinde yapılan folklorik oyunlarda tercih edilebilir. 
      Egzersiz ağrı, acı verince derhal bırakılmalıdır. Her gelen gün ortaya çıkacak değişikliklere hazırlıklı olunmalıdır. Çünkü geçen hafta kolay yapılan bir egzersizin bugün yapılması ağrılı ve hatta imkansız olabilir. 
    
Lütfen sabırlı olunuz
. Sabır, sizi giderek daha önce yapamadığınız birçok egzersizi kolayca yapmanıza ve bunun yansıması olarak da günlük yaşamda eskiden karşılaştığınız birçok sorun karşısında daha rahat ve dirençli olmanıza yol açacaktır.Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © kireclenme.net Tasarım : bayburt.net