Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
26 Ekim 2011 - 04:30

Egzersiz yapmayı yaşamınızın bir parçası haline getirebilmek için; onu zevkle ve isteyerek yapacağınız bir eğlenceye dönüştürmelisiniz.

     Kireçlenme (Osteoartrit) hastaları egzersize başlarken bazı kurallara riayet etmelidir. Başlangıçta düzenli fakat düşük tempoda egzersiz yapılmalıdır. Zamanla bu tempo artırılmalıdır. Ağır, yorucu ve bıktırıcı egzersizlerden daima kaçınılmalıdır. Egzersizin, hareket eden eklemlere giden kan akımını artırarak düzelmesine ciddi katkılarda bulunacağı göz ardı edilmemelidir. 
    
Egzersiz uygulamalarında, motivasyonu kamçılayacağı için birlikte yapılan toplu egzersizler özellikle önerilmektedir. Haftada en az 3 kez ve her seferinde 40 dakikadan az olmayan egzersizlerin tedaviye büyük katkısı vardır. Arada sırada ve düzensiz yapılan egzersizlerin tedavi edici değeri hemen hemen yoktur.
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © kireclenme.net Tasarım : bayburt.net