Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
26 Ekim 2010 - 04:22

Kireçlenme hastalıklarında normal koşullarda pozitif labaratuvar bulgusu yoktur.Ancak kireçlenme ile karışabilen diğer hastalıklardan ayırt edebilmek için bazı tahlilleri yapmak gereklidir.

    Kireçlenme olgularında gerek tanıdaki belirsizlikleri ortadan kaldırmak gerekse tedaviye karar vermek için bazı testlerin yapılması gereklidir. Bu amaçla kan sayımı, sedimentasyon, 1. etap romatizma testleri (CRP,ASO,RF ) ve rutin bazı biyokimyasal tetkikler istenebilir.
     Romatizma testleri normalden yüksek çıkarsa hastalık için koyduğumuz kireçlenme tanısını yeniden gözden geçirmek gerekir. Zira bu durum bir iltihaplı eklem romatizması olan" romatoid artrit "hastalığına özgü sonuçtur. Nadiren kireçlenmelerde bazı alevlenmeler olduğunda sedimentasyon ve CRP testleri yüksek çıkabilir. Tedavi ile bu durum kısa sürede normale döner.

Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © kireclenme.net Tasarım : bayburt.net